Oznanila 23. nedelje med letom - 10. 9. 2023

11. september

Bernard, redovnik

+ Franc Korbar (obl.)

+ Ivanka in Alojz Perne (obl.)

12. september

Marijino ime

+ Marija Zarnik

+ na čast. Sv. Duhu

13. september

Janez Zlatousti, škof

+ po namenu

+ za zdravje

14. september

Povišanje sv. Križa

+ Franc Čevka

+ Sabina Gašperlin (obl.)

15. september

Žalostna Mati Božja

+ Belaharjevi

za blagoslov v zakonu in Mojco Erce

16. september

Kornelij in Ciprijan, muč.

v zahvalo

+ Klemen, Slavka in + starši Žumer (obl.)

17. september

nedelja sv. kandidatov

živi in + župljani

+ Franc in Marija Štebe

+ Franci in Roman Štebe

+ Čubrovi (maša na Križu)

• Prihodnja nedelja bo 24. nedelja med letom, na Križu pa bo žegnanje. Sv. maša bo ob 10. uri. Vabljeni!
  • Začetek verouka bo v ponedeljek, 11. septembra. V nedeljo, 17. septembra, bomo blagoslovili šolske torbe. Otroci naj jih prinesejo k sv. maši.
  • V petek, 15. septembra, bomo začeli z mladinskimi srečanji, ki bodo po večerni sv. maši.
  • V soboto, 16. septembra, bo Stična mladih 2023. To je enodnevni festival, ki slovenskim mladim skozi različne aktivnosti ponuja izkušnjo Boga. Poslanstvo tega festivala je »prebujati mlade, da vstanejo in hodijo za Kristusom«. Zaradi lažje organizacije avtobusnega prevoza prijave so možne do srede zvečer. Prevoz poravna župnija, vstopnice si bodo mladi priskrbeli sami. Vstopnica v predprodaji stane 12 evrov, na prizorišču 15 evrov.
  • Srečanje starejših bo v nedeljo, 24. septembra. Dogodek je posvečen vsem starejšim, posebej tistim, ki jih preizkuša bolezen in ne morejo več redno prihajati v župnijsko cerkev. Med sv. mašo, ki bo ob 15. uri bo priložnost za prejem zakramenta bolniškega maziljenja. V spovednici vas bom počakal že pol ure pred mašo. Po maši vas sodelavci ŽK vabijo v kapelo na prijateljski pomenek ob pijači in prigrizku.