ŽUPNIJA KOMENDA

OZNANILA 8. NEDELJE MED LETOM - 26.2.2017

Gabrijel ŽMB

18.00   +Manca Grilc, obl.

po namenu darovalca

Roman, opat

18.00 +Janez in Terezija Gašperlin

+Lojze Kern, obl.

++ Pepelnica

18.00   +Marija Lah, 8. dan

+Jože Pavlič, obl.

+Miha Juhant

Neža Praška, klarisa

18.00   +Marija Jerman

+Ivanka in Jože Hacin, Mira Pavlič

Kunigunda, kraljica

Prvi petek

18.00    +Julijana Vedrič, obl.

+Marija Koritnik, obl.

Kazimir, kraljevič

Prva sobota

18.00    +Frančiška Lukanc in pok. Kotnikovi

+Angela Stele

1. POSTNA NEDELJA

7.00     za žive in pokojne župljane

10.00    +Tilka in Slavko Urbanc

za zdravje

V ponedeljek goduje Gabrijel, v torek Roman, opat, v sredo je pepelnica, v četrtek je god Neže Praške, petek je prvi v marcu, dopoldan bo obisk in obhajilo starejših v župniji. V soboto goduje Kazimir, sobota je prav v mesecu marcu, v nedeljo bomo obhajali prvo postno nedeljo.

V tem tednu ne bo verouka. Obiščemo pa mašo na pepelnično sredo, ko bo med mašo tudi spomin na našo minljivost, obred pepelenja. Obred pepelenja bo tudi v soboto in nedeljo po vsaki maši.

V petkih v postu bomo ob začetku maše molili križev pot za vaše družine. Molitev križevega pota bo tudi vsako nedeljo pol ure pred deseto mašo.

Na pepelnico je tako kakor na veliki petek strogi post, ki veže vse kristjane od 18. do 60. leta starosti. Na ta dan ne jemo mesnih jedi in le en izdaten obrok na dan.  Vsak petek v postu se vzdržimo mesnih jedi. Izjema so prazniki. Če se ne moremo držati postne postave, potem to lahko nadomestimo s pokoro ali dobrimi deli.

Poverjeniki naj dvignejo Ognjišče za mesec marec.

Osmi dan za Marijo Lah bo 1. marca, 30. dan pa 27. marca. Ob smrti pokojne so za cerkev in za 20 maš darovale hčerke Anka, Viki in Maruša. Za pet maš so darovali sosedje, za dve Ivanka in Tone Zorman, po eno pa Mira Kočar, Janez Čebulj, Ančka Lah, Ana in Janko Skok,  Benjamin z družino, družina Jagrič, družina Vodopivec ter Ivi in Niko Zalaznik. Petnajst maš je oddanih za pokojno, ena maša za zdravje in ena za ozdravitev družinskega debla.