Oznanila 23. nedelje med letom - 4.9.2016

19.00  +Marko in Cecilija Štebe

+France Kešnar

Zaharija, prerok

19.00 +Angela Juhant, obl.

+starši in Anda Peterlin

10.00    za prosvetne delavce

v zahvalo za zdravje

15.00    za starejše in bolne

V ponedeljek goduje Mati Terezija, v torek Zaharija, prerok, v sredo Regina, v četrtek bomo obhajali praznik Marijinega rojstva – mali šmaren, v petek goduje Peter Klaver, v soboto Nikolaj Tolentinski, v nedeljo bomo praznovali 24. nedeljo med letom.

V četrtek, na praznik, bo maša zjutraj ob 9.00 in zvečer ob 19.00. V četrtek ne bo molitvene ure pred mašo.

V četrtek in petek bo izdaja učbenikov in spovedovanje za višje razrede. Vsa navodila so na listih, na katerih je tudi urnik. Na voljo so pri verskem tisku. Prvo srečanje za otroški pevski zbor bo v soboto eno uro pred mašo, torej ob 18.00.

Pri verskem tisku je na voljo nova številka Rakovniških knjižic.

V nedeljo bo krščevanje, priprava na krst bo tokrat v petek po maši.

Naslednjo nedeljo bo ob treh popoldne srečanje za starejše in bolne v župniji. Ob treh bo maša, pred in med mašo bo spovedovanje. Med mašo boste lahko prejeli zakrament bolniškega maziljenja, po maši pa se bomo zadržali v veroučni kapeli ob druženju.

Kot vsako leto bo tudi letos od ponedeljka, 5. septembra do torka, 20. septembra 2016 potekalo zbiranje krompirja in ozimnice za Materinski dom Karitas in Bogoslovno semenišče v Ljubljani. Zbirališče darovanih pridelkov bo pri župnišču, kjer bo napis Karitas.

Nabirka naslednje nedelje bo namenjena za Zavod svetega Stanislava v Ljubljani.

Osmi dan za Jožico Uršič bo 7. septembra, 30. dan 29. septembra. Ob smrti pokojne so darovali za dve maši in za cerkev člani Planinskega krožka, za dve maši Rožmanovi iz Lahovč, po eno pa družina Štebe in Permetovi. Tri maše so oddane za pokojno, ena za pokojne Prgoznikove in ena za zdravje.