ŽUPNIJA KOMENDA

7.00    za žive in pokojne župljane

10.00    v zahvalo

+Štefan in Marija Kociper

V ponedeljek goduje Hieronim, obenem je tudi državni praznik. V torek goduje Apolonija, v sredo bo Pepelnica, s tem dnevom začnemo štirideset dnevni postni čas. V četrtek goduje Lurška Mati Božje, obhajali bomo dan bolnikov. V petek je god Feliksa, opata, v soboto pa god Gilberta, škofa. V nedeljo bomo obhajali prvo postno nedeljo.

V ponedeljek zaradi praznika ne bo verouka. V sredo na pepelnico bo redni verouk. V sredo bo maša zvečer ob šestih, pri maši bo tudi obred pepeljenja. Prav tako bo obred v soboto in nedeljo po vsaki maši.

V nedeljo bo krščevanje, do srede prijavite otroke za krst.

V postnem času bomo vsak petek in vsako nedeljo molili križev pot. V petkih ob šestih (na začetku maše), ob nedeljah pa pred deseto mašo namesto rožnega venca.

V sredo je strogi post, ko ne jemo mesnih jedi in je bolj izdaten obrok sam eden. Ta postava veže kristjane od 18. do 60. leta starosti.  Vsak petek v postu se vzdržimo mesnih jedi. Če je na petek praznik, posta ni. Strogi post velja tudi ob zaključku posta na Veliki petek.

Osmi dan za Mileno Bogataj bo 8. februarja, 30. dan 29. februarja. Ob smrti pokojne so za tri maše darovale sestrične. Ob smrti Jožeta Zadrgala so za tri maše darovali domači, po eno pa Uroš Burger in družina Karničnik. Ena maša je oddana v dober namen.