ŽUPNIJA KOMENDA

Marijino rojstvo – mali šmaren

9.00   +starši ter bratje in sestre Nastran

+Milan Bošnak

19.00   +Franc in Cecilija Korbar, obl.

+Pavrova mama in ata

Peter Klaver, misijonar

19.00   +Marta Erazem

+Slavko in Matilda Urbanc

Nikolaj, spokornik

19.00   +Frančišek Štebe

+Sabina Gašperlin

Janez, misijonar

19.00   +Danijela Marn

v zahvalo

Marijino ime

19.00   +Ciril in Ana Masel

+Ana Dolčič

24. NEDELJA MED LETOM

Janez Zlatousti

7.00    za žive in pokojne župljane

10.00    +Peter Pogačar, 8. dan

+Marija Kosec, 8. dan

+Karol Car

15.00    za starejše in bolne

V ponedeljek goduje Marko, mučenec, v torek je praznik, obhajamo Mali šmaren – Marijino rojstvo, v sredo goduje Peter Klaver, misijonar, v četrtek Nikolaj, spokornik, v petek Janez, misijonar, v soboto je spomin Marijinega imena, v nedeljo bo 24. nedelja med letom.

Naslednjo nedeljo bo krščevanje, priprava bo v četrtek ob 20.00, do srede prijavite otroke in uredite potrdila.

Naslednjo nedeljo bo srečanje za starejše in bolne. Srečanje bo ob treh popoldan. Mašo bo daroval Erik Švigelj, pol ure pred mašo in med mašo bo priložnost za spoved, med mašo bo podelitev zakramenta bolniškega maziljenja.

Kot vsako leto bo tudi letos od potekalo zbiranje krompirja in ozimnice za Materinski dom Karitas in Bogoslovno semenišče v Ljubljani. Zbirališče darovanih pridelkov bo v drvarnici pri župnišču, kjer bo na vratih napis KARITAS.

Materinski dom in Bogoslovno semenišče se za darovano že vnaprej iskreno zahvaljujeta.

Mladinski zbor bo imel letos pevske vaje ob sredah ob 20h. Prva pevska vaja bo že to sredo (9. 9.). Vabljeni tako novi kot dosedanji pevci, ki vam je v veselje sodelovati pri bogoslužju tudi s petjem. Jutranji zbor bo pa bo imel pevske vaje vsak torek po maši.

V soboto, 12. septembra bo molitveni dan za duhovne poklice na Brezjah. Srečanje mladih v Stični bo 19. septembra. V pisarni zbiramo prijave, prijavite se čimprej.

Z rednim veroukom bomo začeli v sredo, 9. septembra.

Naslednjo soboto in nedeljo bo nabirka za Zavod svetega Stanislava v Ljubljani

Osmi dan za Petra Pogačarja bo 13. septembra, 30. dan 30. septembra. Osmi dan za Marijo Kosec bo 13. septembra, 30. dan pa 5. oktobra.

Za pokojno Pepco Košir so darovali po dve maši: družina Jerebič, družina Krumpestar; po eno mašo: Monika Razpotnik, Ivanka Krumpestar, Jože Lah, Pavla Košir, družina Kepic in sosedje;

za maše in za cerkev so darovali Peter Košir in družina Ravnikar.

Ob smrti Petra Pogačarja so darovali: za dvanajst maš in za cerkev domači, sorodniki in prijatelji, za šest maš sta darovali sestri, za tri maše sorodniki; Za mašo in za cerkev so darovali Letnarjevi.

Po eno mašo so darovali: Pibernikovi, Janez Pogačar, Koširjevi, Štebetovi z Gore, Bošnakovi in Jerinovi.

Petnajst maš je oddanih za Petra Pogačarja, pet za Pepco Košir.