Oznanila 26. nedelje med letom - 30.09.2012

Terezija Deteta Jezusa

19.00  +Ivanka Koželj, obl.

+Maks Kern

7.00  za žive in pokojne župljane

10.00  po namenu darovalca

+Franc Seršen, obl.

V ponedeljek goduje Terezija Deteta Jezusa, v torek Angeli varuhi, v sredo Jožef, redovnik, v četrtek Frančišek Asiški, redovni ustanovitelj, v petek Marija Favstina, obhajali bomo prvi petek, dopoldan bo obisk bolnikov na domu, v soboto goduje Bruno, ustanovitelj kartuzijanov, nedelje je 27. nedelja med letom, tudi Rožnovenska nedelja.

Kot vsakokrat v oktobru, bomo tudi letos po vsaki nedeljski maši zmolili desetko rožnega venca za poseben namen. Letos bomo molili za škofe in duhovnike.

Prišla je nova številka Ognjišča, na voljo je nov župnijski list.

V preteklih dneh smo imeli srečanje Gospodarskega sveta župnije. Ogledali smo si, kako poteka obnova in tudi pripravili načrt za naprej. Pogovor o obnovi je stekel tudi na Župnijskem pastoralnem svetu.

Župnišče je sedaj statično sanirano (betonski stropi, stavba je protipožarno in protipotresno zaščitena ter s sidri povezana, odstranjeni so vsi ometi,  vgrajena je groba napeljava za vse instalacije). V spodnjih prostorih smo uredili en prostor za pastoralne namene – veroučna učilnica in srečevanje skupin. Srednji del bo služil za bivanjske prostore (pisarna, arhiv, domovanje župnika), prostor za podstrešje bo pozidan in pripravljen za večnamenske prostore. Upajmo, da letos prekrijemo eno streho.

Dela opravljajo izvajalci vestno in temeljito. Arhitekt, projektant in statik delo spremljajo tedensko.

Dogovorili smo se, da za potrebe župnije tiste mesece, ko sicer ni darovanja (ofra), oznanimo ofer za pokritje stroškov. To bo decembra, v mesecu marcu ali aprilu (odvisno od datuma Velike noči) ter maja, julija in avgusta.

V letu 2000 in 2001 smo darove, ki ste jih osebno prinesli v župnišče vpisali v knjigo za namenske darove. Vpisovali smo namenske darove ali darove za cerkev ob pogrebih in drugih priložnostih. Prav tako ste bili povabljeni k darovanju, ko smo obnavljali klopi, spovednice in napeljali ogrevanje v cerkvi. Takrat je bilo zbranega  57.000.-€.  Tudi tokrat bomo vsak dar nad 50 € zapisali v knjigo.

Beseda je bila tudi o ogrevanju. Energent je kurilno olje. Stroški za kurjavo so vedno višji, tako da smo v načrte in pripravo pri obnovi upoštevali možnost za spremembo vira energije. Sedanji trenutek pa še ni primeren za menjavo načina ogrevanja. Zadnji ofer je znašal 3.225.-€.

V Petrovem pismu in na spletni strani si lahko preberete bolj obširno poročilo o obnovi.

Osmi dan za Franca Lapa bo 3. oktobra, 30. dan 31. oktobra.Ob smrti Franca Lapa je darovala za dve maši sestra Cilka. Ob smrti Staneta Dejaka so darovali za deset maš sosedje in prijatelji, Globočnikovi iz Podboršta so darovali za eno mašo in za obnovo. Za Cecilijo Vrhovnik je za dve maši darovala Anica Ravnikar, po eno pa domači in Marjeta Majcenovič. Pet maš je oddanih za Staneta Dejaka, dve za Cecijilo Vrhovnik in ena za Franca Lapa.