Osnovne informacije o župniji

SVETE MAŠE so v župnijski cerkvi ob nedeljah ob 7. uri zjutraj in 10. uri dopoldne, ob delavnikih pa ob 19. uri (v zimskem času ob 18. uri). Če je nedeljska sveta maša na podružnici, je ta ob 10. uri, v župnijski cerkvi pa je tega dne dopoldanska maša ob 8.30.

ČEŠČENJE NAJSVETEJŠEGA je vsak četrtek eno uro pred sveto mašo in vsako nedeljo pol ure pred deseto sveto mašo.

KRŠČEVANJE je po dogovoru z gospodom župnikom. Prijavite se z družinsko knjižico in rojstnim listom, botri naj poskrbijo za potrdilo pri domačem župniku.

PRILOŽNOST ZA SPOVED v župnijski cerkvi je pred vsako sveto mašo.

CERKVENA POROKA: zaročenca naj se prijavita v župnišču vsaj dva meseca pred poroko s potrdilom o opravljenem tečaju za zaročence.

KRŠČANSKI POKOP: prijavite ga v župnijski pisarni. Namesto cvetja lahko darujete za svete maše, v dober namen, za potrebe Cerkve ali Karitas.

ŽUPNIJSKA PISARNA je odprta od ponedeljka do petka po sveti maši. Za nujne primere je gospod župnik dosegljiv tudi izven uradnih ur.

VEČ PODATKOV o župniji: povezava