Obvestilo ob ponovni prepovedi verskih obredov zaradi koronavirusa

Od 16. Oktobra dalje je obisk verskih obredov prepovedan. Vse maše bodo opravljene, kakor so bile naročene, tudi nedeljske svete maše.

Od ponedeljka naprej vsaj za nekaj časa odpade verouk za vse razrede. Otroci naj s svojimi starši predelajo lekcijo za lekcijo, vsak teden eno in ti naredijo domačo nalogo. Posebne kateheze na daljavo pri nas ne bo, pomnoži nas se družinska molitev.

Za mašne namene ter očenaše za rajne lahko oddaste dar v poštni nabiralnik na kaplaniji (spodnji vhod, ki je pri lipah), ali pa se oglasite v pisarni po maši, ki jo bo opravil duhovnik ob isti uri, kot običajno. Lahko tudi telefonirate, klic bo vrnjen, če župnika ne bo v pisarni.

Duhovniki v rdečih regijah lahko vernikom omogočijo duhovno oskrbo, kar pomeni, da lahko ob določeni uri pridejo v cerkev in tam prejmejo sveto obhajilo in če želijo, opravijo spoved.

V naši župniji bo to takole:

Petek :       ob 14.30 priložnost za spoved

Petek:        ob 15.00 sveto obhajilo

Sobota:    ob 14.30 priložnost za spoved

Sobota:    ob 15.00 sveto obhajilo

Nedelja:    ob 8.30 priložnost za spoved

Nedelja:    ob 9.00 sveto obhajilo

Sveto obhajilo se bo začelo ob zvonjenju zvonov  vse tri dni v tednu. Držati je potrebno razdaljo in nositi maske.

Kdor želi, lahko kot spomladi daruje za potrebe cerkve na TRR: SI56 0310 3100 0013 693.