OZNANILA  22. NEDELJE MED LETOM  - 30.8.2020

za zdravje in v zahvalo

Rozalija, devica

Prvi petek

19.00  +Cirila Špenko, obl.

+Uzarnikovi

Mati Terezija

Prva sobota

19.00   +Rudolf Ravnikar, obl.

+Jožef Koželj st., obl.

23. NEDELJA MED LETOM

Angelska nedelja

7.00  za žive in pokojne župljane

10.00  +Angela Kociper

na čast Svetemu Duhu

10.00 +Terezija Pibernik – SUHADOLE

+Vencelj in Ana Zarnik

V ponedeljek goduje Nikodem, v torek Tilen, opat, v sredo Marjeta, mučenka, v četrtek Gregor Veliki, petek bo prvi v mesecu septembru, dopoldan bo obisk in obhajilo bolnikov na domu, prav tako bomo obhajali prvo soboto v mesecu. Nedelja bo 23. nedelja med letom, angelska nedelja, maša bo ob 10. uri tudi v Suhadolah.

Pri verskem tisku lahko vzamete urnik za verouk. Glede na razmere bomo po potrebi uporabljali tudi pevsko sobo, začeli bomo teden kasneje (14. septembra), da si uredite ostale dejavnosti in jih prilagodite verski vzgoji v župniji. Izdaja učbenikov in spovedovanje pa bo 10. in 11. septembra.

Od začetka posta se z molitvijo po obhajilu pripravljamo na misijon, ki bo, če bo vse v redu, maja drugo leto. Vzkliki Jezus, Davidov sin, Kraljica presvetega rožnega venca in Kraljica družine bodo geslo misijona. Pomembnost teh vzklikov v današnjih časih najbrž vsi razumemo, pa ne le zaradi bolezni. V ta namen smo tudi nekoliko spremenili naslovnico in vsebino Petrovega pisma. Ker drugo leto praznujemo tudi tristo letnico rojstva največjega sina naše župnije, Petra Pavla Glavarja, bo v vsakem župnijskem listu en članek namenjen njemu. Tako bo v župniji obenem s spominom na Glavarjevo rojstvo tudi misijon, za voditelje misijona je načeloma dogovorjeno, vodil ga bo eden od frančiškanov (pater Peter Vrabec). Članki o Glavarju, ki bodo objavljeni, bodo čimbolj poljudni in preprosti, brez posebne strokovnosti, da bi vsi nekoliko razumeli in začutili čas v katerem je Peter Pavel deloval, kakšna osebnost je bil in predvsem njegovo duhovniško delo.

Osmi dan za Pavleta Zormana bo 1. septembra, 30. dan 21. septembra. Ena maša je oddan po namenu.